Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Винний туризм Закарпаття

Географічне розташування Закарпаття унікальне - тут поєднані гірські масиви і передгір’я Українських Карпат і рівнинні землі Притисянської низовини. Такі особливості формували різні способи традиційного господарювання місцевого населення.

На низовинних землях з прадавніх часів велику роль відігравало виноградарство. Перші згадки про виноробів відносяться ще до часів приходу угорських племен на територію сучасного Закарпаття, проте бурхливий розвиток виноробства розпочинається з початку 18 ст. Саме в цей час починають культивувати завезені із Європи сорти винограду і впроваджувати передові технології виробництва вина.

В радянські часи виноробство досягло апогею свого розвитку – збільшувались промислові площі винограду, будувались заводи, які переробляли як і виноград, так і інші плодово-ягідні культури ( яблука, груші, сливи тощо). «Славнозвісний» сухий закон середини 80-х рр. завдав важкого удару по закарпатському виноробству, наслідки якого відчуваються і понині.

Зараз виноробство розвивається здебільшого силами невеликих приватних виноробних підприємств. Облаштовуються дегустаційні зали в давніх підвалах, пристосованих для зберігання вина. Найбільш популярними є винний дегустаційний зал «Чизай» в місті Берегово, підвали ужгородського замку, винні підвали 16 ст. в селищі Середнє та ін..

В області проводяться фестивалі вина на яких гості можуть ознайомитися із продукцією знаних виноробів та ентузіастів-господарів, що вирощують свій напій на особистих виноградниках. Найбільш популярними є фестивалі Угочанська лоза в м. Виноградово, фестиваль білого вина в Берегові, фестивалі молодого вина «Божоле» та «Сонячний напій» в Ужгороді, «Червене вино» та День Святого Мартина в Мукачеві та ін.

Широкий вибір різних видів цього традиційного закарпатського напою задовольнить будь-який смак – біле, червоне, сухе напівсухе, десертне… «Совіньйон», «Шардон», «Леанка», «Троянда Закарпаття», «Кагор», «Вермут»… Відомі марки, відзначені нагородами тематичних фестивалів та конкурсів, унікальні напої, виготовлені на приватних обійстях, знайомство з традиціями виробництва та споживання напоїв – все це додасть незабутніх вражень від відпочинку на Закарпатті.

Для комфортного проведення часу нашими гостями, ми організовуємо, як виїзні тури до в місця виробництва вина, так і дегустації найбільш популярних марок на місці.