Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Про Воловець

Воловець – селище міського типу на Закарпатті, центр Воловецького району. Знаходиться в історико-етнографічному регіоні Бойківщина , у високогір’ї українських Карпат на північ від Полонини Боржава на висоті близько 500 метрів над рівнем моря. Населення - близько семи тисяч осіб. Назва селища походить від річки Волівчик, що в свою чергу дістала назву від волів, яких випасали на багатих травами альпійських луках – полонинах. Неподалік Воловця височіють гори Плай (1323м.) і Темнатик (1343м.)

Через Воловець проходить залізниця, на відстані 12 км в с. Нижні Ворота – міжнародна траса М06 Київ – Чоп. Таке зручне розташування і чудова карпатська природа здавна приваблювали відпочивальників.

Ще в середині 19 ст. на околиці Воловця був побудований найбільший на той час лижний трамплін в Австро-Угорщині.

Зараз тут розташовано багато готелів, приватних садиб, закладів харчування, де можна скуштувати оригінальні страви національної кухні . Діє історико-краєзнавчий музей у приміщенні районного будинку культури, де можна ознайомитися з експонатами народного побуду і традиціями місцевого населення.

Околицями Воловця проходять промарковані пішохідні маршрути полонинськими стежками на гори Великий Верх, Плай, Темнатик, Бозьову, діє загально зоологічний заказник загальнодержавного значення – Потік Оса, де охороняються червонокнижні тварини та риби. На станції Занька є джерело мінеральної води.

Зручне розташування Воловця є сприятливим для відвідин будь-якого місця в Закарпатті, тому зупиняючись тут можна швидко дістатися і до Ужгорода чи Мукачева і до Синевирського озера чи до термальних басейнів.

Особливо популярним є зимовий відпочинок на довколишніх курортах Подобовець, Пилипець, Ізки, Жденієво.

Загалом, курортний Воловець не залишить байдужими відвідувачів будь-якої пори року.