Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Замки Закарпаття

Безсумнівно цікавинкою Закарпаття є замки, які збереглися на території краю. Здавна укріплені житла феодалів були центрами суспільного життя і виконували як військово-політичні, так і господарсько-культурні функції.

В часи феодалізму замки здебільшого слугували оборонними форпостами, покликаними захищати своїх власників та їх підданих від нападів агресивних сусідів, і тому їх місце розташування вибирали на стратегічно вигідних позиціях, оточували фортифікаційними спорудами і розміщали всередині господарські споруди та ресурси, необхідні для того, щоб перечекати ворожу облогу.

З розвитком військової науки, і особливо артилерії, замки втратили оборонні функції і стали виключно місцем постійного проживання або тимчасового відпочинку їх власників. Відповідно і архітектура замкобудування остаточно набула рис палацової, оборонні споруди стали лише частиною декоративного оформлення.

На Закарпатті є чимало цікавих для відвідування любителями старовинних замків місцин: подекуди від них залишилися лише історичні згадки або древні руїни, проте все ще залишаються Ужгородський, Чинадіївський, Мукачівський замки де зараз розташовуються музеї відкриті для відвідувачів і завжди готові прийняти любителів прогулянок поміж вікових стін.