Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Термальні води Закарпаття

Лікувальні властивості термальних вод відомі далеко до нашої ери. Ще в 5 ст. до н.е. Геродот розробляв способи вживання мінеральних вод. В Римській імперії громадські купелі часто розташовували саме на таких джерелах підземних вод температурою від 20° С.

Насичені різними мінералами джерела використовуються для лікування різноманітних захворювань: шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату, сечовидільної системи та ін. Особливості корисних властивостей вивчає розділ медицини про лікування мінеральними водами та лікувальними грязями – бальнеологія.

Бальнеологічні курорти розташовані в усіх куточках світу – Угорщина, Чехія, Німеччина, Ісландія, Японія…

На Закарпатті працюють кілька найрозвинутіших басейнів:

1. Басейни в м. Берегово. Вода температурою 33-35 ° С насичена різними хімічними елементами особливо корисна людям із захворюваннями опорно-рухової системи (артрит, артроз, остеохондроз), серцево-судинної та нервової системи (гіпотонія, гіпертонічна хвороба, флебіти, атеросклероз, радикуліт, неврози, неврастенія, мігрень, безсоння)

2. Термальні басейни в с. Косино Берегівського району використовуються в профілактиці та лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинних та шкірних захворювань. Вода вирізняється своїм складом, має температуру близько 40 ° С і мутнуватий жовтий відтінок, через високий вміст заліза.

3. Велятино Хустського району - Курорт спеціалізується на лікуванні захворювання органів дихання, гінекологічних захворювань, а також порушень нервової (радикуліт, неврози, наслідки травм та операцій), серцево-судинної( атеросклероз, флебіт, ішемія, гіпертонія) та кістково-м’язової системи(артрити, поліартрити, остеомієліти, наслідки переломів тулуба та кінцівок та ін.). Вода в басейнах добувається з глибини понад 1000 м.. Має сіруватий колір, через вміст заліза та йоду, та температурі приблизно 40° С.

Також користується популярністю такий вид відпочинку, як купання в чанах – великих чавунних казанах, де вода підігрівається розкладеним під ним багаттям до температури 30-40° С. Розташовуються такі чани неодмінно на відкритому повітрі. Купання в чані чергують із зануренням в холодну воду гірських потічків. Перепад температур позитивно діє на шкіру, кровообіг, сприяє профілактиці простудних захворювань і знімає втому та депресію після важких робочих буднів.