Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Походи у гори

Походи в гори приваблюють як досвідчених туристів, так і відпочивальників-початківців. В полонинах Боржави прокладено багато різноманітних по складності пішохідних маршрутів. Найвищою вершиною Боржави є гора Стій (1681 м.), яка знаходиться на півдні цього гірського масиву. Схили гори вкриті луками з кущами чорниць, які переходять в букові та хвойні ліси. На горі залишились фрагменти демонтованої радіолокаційної станції.

Центром Боржави вважають г. Великий Верх (1598 м.), що знаходиться на перетині двох гірських хребтів. В підніжжях гори – с. Гукливий Воловецького району.

Неподалік знаходяться вершина Плай (1323м.). Тут розташовані будівлі метеостанції, де розміщений пам’ятний знак В.Чорноволу, який працював на станції в кінці 60-х рр. і станція радіозв’язку. Поруч гора Темнатик (1343м.) – куполоподібна вершина з крутими схилами, порослими буковим лісом. Ці дві гори знаходяться найближче до смт. Воловець, звідки прокладені і промарковані зручні пішохідні маршрути.

Гора Гемба (1491 м.). Біля її підніжжя - гірськолижний курорт Пилипець, звідки на вершину можна дістатися крісельним підйомником і водоспад Шипіт. Серез гору прокладено кілька маршрутів до Великого Верха, Плая, Стоя.

Також недалеко від Боржави знаходиться гора Пікуй (1405м) – найвища гора Вододільних Бескидів, що знаходиться на межі Закарпатської та Львівської областей. Через цю територію здавна пролягав так званий «Руський путь» - торговий шлях, який використовували ще з дохристиянських часів. Зараз Пікуй є популярним туристичним об’єктом, на який можні дістатися маршрутами різної складності із Жденієва, Буківця, Біласовиці Воловецького району.

Походи в гори здійснюють практично круглорічно, проте взимку це небезпечно, адже на крутих схилах часто сходять снігові лавини. В теплу ж пору року можна добре відпочити насолоджуючись прекрасними краєвидами, скуштувати смачні ягоди чорниці і брусниці, назбирати пахучого та корисного різнотрав’я полонин, щоб потім, заварюючи запашний карпатський чай, пригадувати чудові дні, проведені у Карпатах.