Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Організація дозвілля, екскурсії, проживання

Екскурсії

Винні підвали в с.Середнє

Винні підвали в селищі Середнє Ужгородського району занесені ЮНЕСКО до десятки найкращих винних підвалів Європи! Підвали були висічені в породі вулканічного походження в 1537 році, за наказом угорського графа Добо. Їхня загальна довжина складає близько 4-х кілометрів. Тут постійна температура +12° С, ідеальна для витримки вина. В свій час вино з графських підвалів постачали до дворів багатьох коронованих осіб Східної та Західної Європи. Серед замовників був і російський імператор Петро I. Марочні та ординарні, сухі, кріплені та десертні вина — всього 15 найменувань — прославили виноробів, неодноразово завойовуючи золоті та срібні медалі на престижних конкурсах. Сьогодні в історичному підвалі працює дегустаційний зал на 80 місць.

Колочава — село музеїв

Колочава – це один з найбільших сільських населених пунктів, що знаходиться у Міжгірському районі Закарпаття. Колочаву заснували бунтівні невільники та повстанці, які знайшли високо в горах глибоку западину. Сьогодні Колочава вже звикла до надмірної уваги з боку туристів, адже тут під відкритим небом відкрито шість музеїв, тут проводились зйомки художніх фільмів та були написані визначні твори чеської художньої класики. У Колочаві відкрито музей під відкритим небом "Старе село", де вже знаходиться 14 діючих будинків-експозицій з 7-ма тисячами експонатів. Оригінальні експонати відображають життя та побут селян різних соціальних статусів. У селі Колочава в свій час проживав і відомий чеський письменник Іван Ольбрахт, в честь якого також відкрито історико-етнографічний музей. Варто звернути увагу і на Дерев'яну церкву Святого Духа (XVIII ст.). На даний момент тут розташований Краєзнавчий музей села, де відтворено подробиці життя про розбійника-опришка Миколи Шугая і письменника Івана Ольбрахта. У музеї "Колочавська вузькоколійка" кожен відвідувач має унікальну можливість стати пасажиром вузькоколійної залізниці, де за "головного" — старенький паровоз.

Мисливський замок Шенборнiв

Головною окрасою селища Чинадієво, що в Мукачівському районі, справедливо вважають мисливський замок-палац графів Шенборнів-Бухгеймів. Збудований в 1890 році в астрономічному стилі, палац був зведений на місці колишнього старого мисливського будинку, побудованого ще у першій половині XVIII ст. В архітектурному стилі замку втілена астрономічна ідея річного циклу: 365 вікон — кількість днів у році, 52 кімнати — кількість тижнів, а 12 вхідних дверей — це кількість місяців.

Мукачівський замок "Паланок"

Мукачівський замок впродовж останнього часу впевнено посідає перше місце в конкурсі "7 архітектурних чудес Закарпаття". Цей замок, що скаладається з Нижнього, Середнього та Верхнього замків, овіяний середньовічними легендами. Його справедливо вважають однією з найцінніших архітектурно-історичних пам'яток XIV-XVII століть не тільки України, але і Європи.Такою довготривалою і непересічною історією зможуть поділитись небагато архітектурних пам’яток в Україні. Впродовж століть основною функцією цитаделі була охорона стратегічного торгового шляху з Угорщини в Галичину через Верецький перевал. Зазнавши численних нападів, замок був сильно пошкоджений і основним завданням його володарів стало розширення і зміцнення військової цитаделі. Навколо гори був викопаний рів, що наповнювався водою з річки Латориця. Рів був оточений дубовим частоколом, що власне і носив назву "паланок". Чи не основне значення для того, щоб зробити замок неприступним, відігравав 85-метровий колодязь, до дна якого на глибині 13м симетрично ведуть гвинтові сходи. За легендою, не зважаючи на всі зусилля, вода тут з'явилася тільки після втручання чорта, який запропонував князю Корятовичу свої послуги в обмін на мішок золота. Князь схитрував, оскільки біснуватий не вказав, якого розміру повинен бути мішок і коли з'явилася вода, то чортяка отримав лише декілька монет. Так, згоряючи від сорому, чортяка стрибнув у колодязь і до цих пір лякає всіх…

Долина нарцисів

Долина нарцисів Закарпаття знаходиться у Хустському районі Закарпатської області. Тут розташовано так званий "Хустський масив" Карпатського біосферного заповідника "Долина нарцисів". Саме тут і знайшли собі "батьківщину" унікальні гірські нарциси, які не збереглися в такій кількості більше ніде у Європі. Як вважають науковці, в льодовиковий період сталися суттєві геологічні катаклізми, і з гір зійшов вагомий шмат землі разом із рослинами, які й стали в подальшому однією з першопричин знаменитості цієї долини далеко за межами України. Весною ця долина отримує надзвичайно вражаючий вид. У березні тут виростають ніжні проліски, у квітні — білоцвіт, а в травні наступає період цвітіння нарцисів. Як у чарівній країні, все покривається суцільним килимом білосніжних квітів.

Водоспад Шипот

Водоспад Шипот (Шипіт) носить у різних туристичних путівниках і рекламних проспектах горду та неупереджену за своїм змістом першість одного із найкращих у з Закарпатті. Саме в цю місцевість спрямовані більшість екскурсійних виїздів з різноманітних відпочинкових закладів Західної України. Водоспад Шипот бере свій початок з вершин Боржавського хребта, звідки стікають маленькі струмочки та утворюється з бурхливої маси водоспаду невеличка річечка Плошанка. Поблизу села Пилипець, де і знаходиться водоспад Шипіт, функціонує одна із самих протяжних у Карпатах крісельна панорамна дорога довжиною 1500 метрів. Загальна висота водоспаду складає 14 м, він є трьохкаскадним (за кількістю великих природних скель, на які весь час потрапляє вода). Слід відмітити і ще одну особливість водоспаду, а саме те, що він збирає один раз в рік багато люду з різних країн на фестиваль альтернативної молоді на свято Івана Купала, що проводиться 7 липня. Традиційно запалюється величезна ватра, що сягає до 10 метрів висоти. Участь у масових заходах зможуть взяти без виключення всі бажаючі – табу та обмеження тут відсутні, за що цей фестиваль ще називають в народі фестивалем справжньої волі та вільнодумства.

с.Іза — Селиська сироварня

Неподалік від м. Хуст знаходиться славнозвісне село Іза – центр лозоплетіння в Україні, де виготовляють з лози практично все — від маленького сувеніру до набору меблів. Практично поруч біля с. Іза розташоване село Нижнє Селище, що стало відоме далеко за межами Закарпаття завдяки унікальній сироварні. Тут все виготовлення сиру від початку і до його завершення відбувається за унікальною швейцарською технологією. Гостинні господарі не тільки люб’язно познайомлять відвідувачів з цим процесом, але ще й запропонують продегустувати і придбати сорти сиру типу Хуст, Селиський та Нарцис Карпат. На зворотньому шляху ми завітаємо на колоритну страусину ферму і в найбільше в Україні приватне господарство-заповідник, де розводять плямистих диких оленів.

Ужгородський замок

Ужгородський замок сміливо можемо назвати одним із найстаріших та чи не найбільш збережених середньовічних фортифікаційних споруд в Україні. Замок набув форми неправильного чотирикутника з чималими баштами. Загальна площа замкових будівель досягає 2,5 гектарів. Всередині замку розміщений внутрішній замковий італійський двір з 32-метровим колодязем. Починаючи з 1322 року замком заволоділи італійські графи Другети, і володіли ним майже 370 років. В теперішній час у замку розміщено Закарпатський краєзнавчий музей, який багатий своїми цікавими експозиціями середньовічної зброї, з історії м.Ужгород, з історії ужгородської духовної семінарії (розміщувалась в замку з 1775 року) та рядом інших.

Озеро Синевир

Озеро Синевир (Синєвир) — одна з найкрасивіших і одна із найяскравіших перлин Карпат, яка з гордістю впродовж віків тримає першість найбільшого озера Українських Карпат. Морське око, як інколи ще називають славнозвісний Синевир, розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря та входить до складу Національного природного парку "Синевир". Розташоване озеро у Міжгірському районі Закарпатської області. Площа озера сягає близько 4-5 гектарів, середня глибина становить 8-10 м, максимальна — 22 м. Через значну висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність, навіть у найтепліші дні в озері прогріваються лише верхні 1-2 метри, що повністю унеможливлює купання в ньому. За легендою мальовниче озеро утворилося від сліз графської доньки Синь, на місці, де її коханого, верховинського пастуха Вира, було вбито за його простолюдинське походження камінною брилою за наказом графа. Але насправді озеро утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом близько 10 тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам’янисті породи стали на шляху швидкого струмка, утворивши в такий спосіб греблю і повністю перегородивши долину. Улоговина, яка виникла в такий спосіб, заповнилася водою трьох гірських струмків. Тут відвідувачі озера зможуть побачити форель трьох видів — озерну, райдужну та струмкову , яким сама природа створила ідеальні умови для розвитку. Краєвиди навколо озера є надзвичайно мальовничими і величними. Стрімкі схили вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140-160 років. Посередині ж озера утворився, немов зіниця блакитного ока, невеличкий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва — Морське око.

Бункер Лінії Арпада

В селі Верхня Грабівниця Воловецького району розміщений один з найвідоміших бункерів так званої оборонної Лінії Арпада часів Другої Світової війни. Лінія Арпада – військовий оборонний комплекс в Карпатах. В Закарпатті це 350 кілометрів оборонних об’єктів, які перекривали всі переходи, траси, перевали через Карпати. Бункер у селі Верхня Грабівниця – це один із найбільших бункерів, що залишився з тих часів та не зазнав суттєвих руйнувань.
Зараз для гостей під час екскурсії доступні більше як півкілометра тунельних проходів бункера, а як відомо, це лише одна третина загальної протяжності бункера, що в свій час був викопаний в середині гори. Бункер Лінії Арпада в селі Верхня Грабівниця – в цілому добре продуманий військовий комплекс з усіма необхідними атрибутами: дотами, які обороняли трасу Львів-Будапешт, роздільні кімнати бункера , які використовували як склади з боєприпасами, провізією, казарми, госпіталь. Бункер знаходиться в 7 кілометрах від селища Жденієво.